Špačince a Špačinčania sa na Slovensku propagujú v dobrom svetle. Buďme hrdí na lokalpatriotizmus našich podnikateľov. Máme radosť, že myšlienka a zámer projektu "Byť Špačinčanom sa oplatí" oslovuje čoraz širšiu verejnosť. 


Čo sľúbime - to splníme. Dnes Združenie za Naše Špačince zakúpilo zo zisku JUNIÁLESU pre našich malých futbalistov rozpoznávacie dresy, tréningové kužele, kapitánsku pásku a futbalové lopty, s ktorými sa práve hrá na MS v Rusku.

Ďakujeme všetkým účastníkom plesu, ktorí nám tak pomohli urobiť týmto deťom radosť.


Vážení Špacinčania, vzhľadom na súčasný nelichotivý stav Krupského potoka a z neho vyplývajúceho možného rizika sa naše združenie rozhodlo zorganizovať petičnú akciu. Jej cieľom je prinútiť správcu potoka a vlastníkov mostov konať a plniť si tak svoju povinnosť, ktorú im ukladá zákon. Už dnes začíname zbierať podpisy. Ak máte záujem a záleží Vám na tom, aby nedochádzalo k sústavnému poškodzovaniu a zaplavovaniu súkromného a verejného majetku, tak ako v minulosti, budeme radi ak svojím podpisom prispejete aj Vy k tlaku na organizácie, ktoré si neplnia svoje povinnosti. Môžeme byť len radi, že nás zatiaľ obchádzajú také prietrže, aké bohužiaľ každú chvíľku pozeráme v rámci Slovenska. 


Milí priatelia,

naše združenie pre svojich členov, sympatizantov, ale aj hrdých Špačinčanov pripravilo edíciu kvalitných bavlnených tričiek. Ak sa Vám naše tričko páči, môžete si ho objednať prostredníctvom emailu združenia , alebo telefonicky na číslo 0903704600. Stačí uviesť dámsku, alebo pánsku konfekčnú veľkosť , počet kusov a my už zabezpečíme ostatné. Cena za kus 8 €.


Milí Špačinčania,

dovoľujeme si Vás pozvať na prvý špačinský juniáles, ktorý pre Vás organizuje Združenie Za Naše Špačince dňa 30.6.2018 v KD Špačince o 20,00 hod.

Pripravili sme pre Vás množstvo kvalitnej zábavy, zaujímavý kultúrny program, bohatú tombolu, polnočné prekvapenie, občerstvenie v bare, kvalitná večera šéfkuchára.

Do tanca nám bude hrať známa hudobná skupina Quatro, ktorá sa postará o nezameniteľnú atmosféru do skorých ranných hodín.

Príďte s nami osláviť začiatok leta, tešíme sa na stretnutie s Vami.Predkladáme riešenie, ktoré podľa nás ušetrí tisícky eur v obecnom rozpočte a obec sa vyhne zvyšovaniu úverového zadĺženia. 


Zmena územného plánu Špačiniec smerom na Dolnú Krupú vyvoláva množstvo otáznikov. Záhadný investor, ubytovanie pre zamestnancov areálu a nejasný investičný zámer s nejasným financovaním neveštia nič dobré. Ponúkame riešenie ako predísť osudu Zavara, či Voderád.  


Otvorený list Starostovi obce Špačince a poslancom obecného zastupiteľstva.